JuniorJura

Sukcesy drużyn z naszego powiatu na Przemsza Cup

Przez dwa dni młodzi adepci piłki nożnej mierzyli się ze sobą na zawodach rozgrywających się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu, biorąc tym samym udział w Halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz.

Przemsza Cup, bo taką nazwą nosi turniej, odbywa się w Siewierzu już po raz drugi. Wszyscy uczestnicy do samego końca zawzięcie walczyli o Puchar Burmistrza Siewierza. Na widowni siedzieli między innymi rodzice zawodników, którzy kibicowali swoim pociechom w profesjonalny wręcz sposób. Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zostali dodatkowo uhonorowani okolicznościowymi statuetkami i pucharami.


Pierwsze miejsce w kategorii Orlik rocznik 2014 a zawodnik Kornel został królem strzelców i już dziś wioadomo,  że został zaproszony na konsultacje do Zagłębia Sosnowiec.

Pierwsze miejsce w kategorii Żak rocznik 2016 Football Academy Zawiercie trener Patryk Tragarz

Drużyna Skalniaka Kroczyce również brała udział w kategorii wiekowej ŻAK, po niesamowitej walce do ostatniego gwizdka, zajęła II Miejsce.
W ostatnim meczu, który miał wyłonić zwycięzcę Turnieju, pomimo bardzo dobrej gry ze strony młodych zawodników Skalniaka , zwycięstwo wymknęło się w ostatnich minutach meczu.
Tabela Turnieju:
1]FA Zawiercie
2] LKS Skalniak Kroczyce
3] LKS Źródło Kromołów
4] LKS Przemsza Siewierz (biali)
5] LKS Przemsza Siewierz (czerwoni)
Wyniki:
LKS Skalniak Kroczyce 5:0 LKS Przemsza Siewierz(biali)
LKS Skalniak Kroczyce 3:0 LKS Źródło Kromołów
LKS Skalniak Kroczyce 3:1 LKS Przemsza Siewierz(czerwoni)
LKS Skalniak Kroczyce 3:5 FA Zawiercie
Skład: Antek Czapla (C) – Piotrek Machura – Wojtek Kowalski – Staś Kowalski – Kacper Turek – Jaś Urbański – Olek Zalas – Marcel Kondas – Aleksander Kijas. Trenerzy: Kacper Bojanek – Jakub Żurawski  Wyróżnienie dla ,,Najlepszego strzelca Turnieju”otrzymał zawodnik Sklaniaka Kroczyce – Aleksander Kijas.

W tej grupie również udział wzięła najmłodsza grupa żaków Źródła Kromołów prowadzona przez trenera Dawida Barczyka w  tym turnieju pod opieką trenera Marka Surowca. Dla najmłodszych zawodników Źródła było to pierwsze spotkanie z rywalizacją które miało na celu zapoznać najmłodszych że aby osiągnąć sukces trzeba włożyć w swoją grę bardzo dużo serca co udało się zawodnikom.
Skład Źródła Kromołów: Kacper Wysocki, Leonard Pajor, Mikołaj Czok, Anna Radecka, Mateusz Furgacz, Aleksander Witkowicz, Mikołaj Danielski.

źródło & foto: Facebook Football Academy / Facebook Jura Sport Team / Facebook Źródło Kromołów / Akademia Piłkarska Młoda Przemsza / Facebook Skalniak Kroczyce video: iTVRegion / Akademia Piłkarska Młoda Przemsza

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

JuniorJura

Dlaczego treningi na dworze są najlepszą opcją?

Źródło Kromołów stara się się zapewnić swoim młodym zawodnikom jak najlepsze warunki treningu. Zawodnicy podczas zimowych dni mają zazwyczaj treningi
JuniorJura

Warta Zawiercie wygrali Warta Cup 2023

W dniu 10 grudnia 2023 roku odbyła się II edycja turnieju Warta CUP w Zawierciu na hali przy ulicy Blanowskiej