Powiat

Tego chyba nikt się nie spodziewał Sebastian Stemplewski wraca!!!

Sebastian Stemplewski znów objął stery pierwszego trenera, jest to podejście numer dwa szkoleniowca z drużną.

Czas na… powrót króla?  Nowym trenerem pierwszego zespołu Czarnych Sosnowiec występującego w Ekstralidze kobiet został nie kto inny, jak doskonale znany kibicom Sebastian Stemplewski.  Szkoleniowiec pracował w klubie w latach 2019-2021 i to na te lata właśnie przypadają nasze ostatnie największe sukcesy w postaci zdobycia podwójnej korony. O ile trenera Stemplewskiego nikomu przedstawiać nie trzeba, o tyle czujemy się w obowiązku napisać kilka słów o naszym nowym drugim trenerze, którym został Miłosz Miśkiewicz.

Trener Miśkiewicz to urodzony w Sosnowcu były piłkarz – występował m.in. w barwach Zagłębie Sosnowiec (59 meczów i 3 bramki), Korony Kielce, Sarmacji Będzin, MKSu Myszków. Co ciekawe reprezentował także nasze barwy grając w seniorach Czarnych Sosnowiec. Obecnie jest trenerem w Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec, im. Włodzimierza Mazura.

Jest to dla mnie na pewno duże wyzwanie. Myślę, że nawet większe niż przychodziłem pierwszy raz. Po dwóch latach nieobecności wracam do klubu, w którym osiągnąłem swój największy sukces w postaci zdobycia pucharu i mistrzostwa Polski. Z tamtego zespołu pozostały 3–4 zawodniczki, dlatego też moja praca rozpoczyna się ponownie od podstaw, czyli poznania dobrych i słabych stron zespołu. Razem ze sztabem postaramy się przekazać dziewczynom nasz sposób gry, by znowu do sosnowca powrócił uśmiech, a na trybunach pojawili się najlepsi kibice w Polsce – powiedział trener Czarnych Sosnowiec.

źródło: Facebook Czarni Antrans Sosnowiec foto: KP Warta Zawiercie

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w