Siatkówka

Thibault Rossard odchodzi z Jurajskiej Armii

W nowym sezonie w żółto-zielonych barwach nie będziemy oglądać Thibaulta Rossarda. Francuz opuszcza klub ze srebrnym medalem PlusLigi oraz Pucharem Polski.

30-letni Francuz do Jurajskiej Armii dołączył w styczniu, gdy konieczne było znalezienie zastępstwa dla kontuzjowanego Samuela Coopera. W ciągu trzech miesięcy zagrał w 14 meczach: 12 w PlusLidze oraz 2 w krajowym pucharze. Chociaż Thibo występował już wcześniej w polskiej lidze, to dopiero w tym sezonie debiutował w turnieju finałowym Pucharu Polski oraz po raz pierwszy zdobył medal mistrzostw Polski.

– Dziękuję za ten sezon. To było niesamowite przeżycie grać w Zawierciu i poczuć tę wyjątkową atmosferę w hali – mówi Thibault Rossard.

W trakcie krótkiego pobytu w zawierciańskim klubie Rossard zdobył 48 punktów. Skończył 40 z 99 ataków, co dało mu 40,5 proc. skuteczności. Dołożył do tego 5 asów serwisowych i 3 punktowe bloki.

– Thibault trafił do nas awaryjnie w trakcie sezonu. Uzupełnił skład i poza tym, co kibice widzieli, gdy dostawał szansę w trakcie meczów, pozwolił też całej drużynie trenować na najwyższych obrotach. Dziękujemy mu za pomoc w ostatnich miesiącach – zaznacza prezes Kryspin Baran.

Thibo, merci beaucoup!

źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...