Wywiad

Tomasz KUKUŁKA: Życiowe poglądy zmieniają się adekwatnie do wieku, ale zawsze trzeźwo patrzę na życie

Doświadczony pomocnik Źródła Kromołów Tomasz Kukułka o rundzie jesiennej, klubie z najstarszej dzielnicy Zawiercia oraz planach na przyszły rok.

Jedynym sukcesem jaki osiąga się na tym poziomie rozgrywkowym to obecność na treningach i udział w meczach mistrzowskich w pierwszej jedenastce w tym momencie gdy wychodzę na boisko wiem, że jestem gotowy na 100 % swoich możliwości choć lata lecą nie daję za wygraną jes to to cecha nabyta przez wieloletnią grę w piłkę nożna z różnymi zawodnikami i w różnych klubach. Uważam że jeżeli poświęcasz dużo czasu piłce nożnej musisz podchodzić do niej profesjonalnie, jeżeli będziemy szukać półśrodków i się oszukiwać będziemy szybko oddalać się od sukcesu. W stosunku do innych zawodników jestem bardzo wyrozumiały „zawsze powtarzam jak nie teraz to następnym razem” ale i czasem krytyczny bo zawodnicy mają umiejętności widzę w nich jakość lecz właśnie brak treningów nie pozwala rozwinąć im skrzydeł – powiedział Tomasz Kukułka.

Lata gry w piłkę nożną sprawiły, że jestem pracowity, wymagający w stosunku do siebie i oczekuje tej cechy charakteru od innych zawodników bo po to przychodzimy na trening, mecz aby dawać z siebie wszystko. Życiowe poglądy zmieniają się adekwatnie do wieku, ale zawsze trzeźwo patrzę na życie. Wolny czas spędzam z rodziną głównie są to wyjazdy rekrutacyjne do aquaparku, zoo mające na celu rozwijanie poznawanie pasji dziecka – dodał doświadczony pomocnik.

Piłka nożna w moim życiu odegrała i odgrywa bardzo ważną rolę mimo, że już nie wychodzi mi wszystko tak jak bym tego chciał nie poddaje się i zawsze ktoś znajdzie się w drużynie, który pomoże naprawić mój błąd. Na tym to polega aby się uzupełniać pomagać sobie w chwilach słabości bo spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu. Nasza drużna Źródła Kromołów przechodzi diametralną zmianę kiedyś graliśmy inaczej a była to piłka bardziej siłowa dziś przechodzimy na nowy styl w którym staramy się dłużej utrzymać przy piłce ponieważ ta nowoczesna piłka potrzebuje czasu aby wyklarowała się idealna grupa na ten czas jednak trudno jest pogodzić zawodnikom Rodzinę, dom i szkołę albo domowe prace przez co wielokrotnie treningi musiały być zmieniane ze względu na niską frekwencję oświadczył pomocnik.

W naszej drużynie jest niezła atmosfera dzięki takim zawodnikom jak Michał Mikoda, Michał Kozłwoski czy Marek Surowiec dzięki nim można wrzucić luz, ale i można pogadać. Czasami jest ostro jak nie idzie drużynie, ale jest prawdziwie bez zbędnego obgadywania za plecami. Zbliża się kolejna runda sprawdzian dla mnie i całej drużyny chcemy w przyszłej kampanii osiągnąć awans w ubiegłym sezonie byliśmy blisko lecz coś się stało niedobrego, obniżyliśmy loty za bardzo uwierzyliśmy, że awans przyjdzie bardzo łatwo jest to dla nas nauczka na przyszłą rundę aby zacząć ją z wysokiego C. Jednak aby wszystko nastąpiło tak jak trzeba, frekwencja zawodników będzie najważniejsza. Gdyż okres zimowy jest bardzo istotny bo budujmy formę na cały rok! Głównym moim celem jest gra w pierwszej jedenastce zakończył Tomasz Kukułka.

źródło & foto: Źródło Kromołów Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...