Wywiad

Trévor CLEVENOT: Musimy cieszyć się grą i dać z siebie 100 procent

W ostatnim meczu w 2023 roku Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się przed własną publiką z Jastrzębskim Węglem, w którego barwach w ostatnich dwóch sezonach grał Trévor Clevenot. Czy dla francuskiego przyjmującego będzie to wyjątkowe starcie?.

Trévor, wracamy do gry po kilkudniowej przerwie świątecznej. Taki krótki odpoczynek pozwala zregenerować ciało i umysł przed dalszą częścią sezonu?
Ostatnio graliśmy naprawdę dużo. Praktycznie co 3-4 dni mieliśmy jakiś mecz. Każde spotkanie jest trudne, więc fajnie, że udało się znaleźć chwilę przerwy i po prostu cieszyłem się tym czasem.

W ostatnim meczu w 2023 roku mierzymy się z twoim byłym klubem. Pozostał ci do niego jakiś sentyment?
Na pewno cieszę się na to spotkanie, bo wspólnie zostaliśmy mistrzami Polski. Poza tym to naprawdę dobry zespół, który jest obecnie na czele tabeli PlusLigi. Będzie to pewnie trudne starcie, ale postaramy cieszyć się grą i przeciwstawić się wymagającemu
rywalowi.

W Jastrzębiu doszło do paru zmian kadrowych, ale większość drużyny znasz bardzo dobrze. Na kogo trzeba będzie najbardziej uważać?
To kolektyw, który ma dobrych zawodników na każdej pozycji. Trudno wskazać jedną osobę, która jest najbardziej niebezpieczna. Jeśli chcemy zdobyć w tym spotkaniu punkty do tabeli, powinniśmy zacząć ten mecz naprawdę mocno. Musimy cieszyć się grą, próbować robić swoje i zobaczymy, co wtedy się stanie.

Rok temu w Zawierciu sytuacja była podobna. Jastrzębie było na czele ligowej stawki i grało naprawdę dobrze. W tamtym starciu pomogli nam jednak kibice oraz… sufit. Wygraliśmy 3:2. Czy tym razem gra we własnym obiekcie może nam także pomóc?
Fani zawsze pchają nas do tego, abyśmy dali z siebie maksimum. Na pewno podobnie będzie w meczu z Jastrzębskim Węglem. Granie z nimi przed własną publicznością na pewno sprawi, że będzie trochę łatwiej. To jednak bardzo trudny rywal i jeśli chcemy zdobyć punkty, to musimy dać z siebie 100 procent naszych możliwości.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...