Siatkówka

Trévor Clevenot opuszcza Aluron CMC Wartę Zawiercie

Po zdobyciu Pucharu Polski oraz wicemistrzostwa kraju z Jurajskim Rycerzami żegna się Trévor Clevenot. Francuski przyjmujący spędził w Zawierciu jeden sezon.

Trévor Clevenot do Aluron CMC Warty Zawiercie przeniósł się w 2023 roku z Jastrzębskiego Węgla, gdzie spędził wcześniejsze dwa lata. Po roku ponownie zmieni barwy klubowe, ale na pewno na długo zostanie zapamiętany przez kibiców, ponieważ wraz z Jurajskimi Rycerzami osiągnął historyczny rezultat. Z nim w składzie drużyna po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju.

W żółto-zielonych barwach Clevenot wystąpił w 41 spotkaniach: 30 w PlusLidze, 3 w Pucharze Polski oraz 8 w Pucharze CEV.  29-latek w tym roku pobił swój plusligowy rekord punktów zdobytych w jednym meczu. Było to podczas wyjazdowego starcia z Barkomem Każany Lwów, w którym zdobył 21 oczek. W ostatnich miesiącach zdołał także przekroczyć barierę 1000 punktów w PlusLidze.

– Transfer Trévora to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Poza ogromną jakością sportową wniósł do zespołu niebywałe pokłady pozytywnej energii. Profesjonalizm i mentalność zwycięzcy w wydaniu mistrza olimpijskiego pomogły nam zbudować mocne podstawy zespołowości. Po latach spędzonych w Polsce uznał, że czas na zmianę otoczenia, więc możemy mu tylko podziękować za cały wkład w historyczne sukcesy klubu, który wnosił na boisku i poza nim. – podkreśla prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Francuski przyjmujący w sezonie 2023/2024 zdobył 469 punktów. Skończył 407 z 803 ataków, co dało mu 50,7% skuteczności. Dołożył do tego 29 asów serwisowych oraz 33 punkty zdobyte blokiem. Dwukrotnie wybierany był MVP.

– Chciałbym jeszcze raz podziękować zarówno klubowi, jak i wszystkim kibicom za ten niesamowity sezon. W kolejnym nie będę występować już w barwach Aluron CMC Warty Zawiercie, a decyzja związana jest z faktem, że szukam dla siebie kolejnych wyzwań. Nie zmienia to faktu, że życzę wam wszystkiego, co najlepsze – mówi Trévor Clevenot.

Trévor, merci beaucoup!

źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...