Region

Tylko kataklizm mógłby odebrać awans Pilicy Koniecpol [video]

Piłkarze Warty Poraj przegrywają mecz na własne życzenie dokładnie w takim samym stylu jak w Rzerzęczycach, w ostatnich sekundach. Jednak obiektywnie patrząc mecz bardzo wyrównany i ciężko było by wskazać drużynę przeważająca w tym spotkaniu, więcej szczęścia po prostu miała drużyna z Koniecpola. Mecz bardzo intensywny pełen emocji i na pewno mógł się podobać Kibicom.

1 czerwca 2024, 17:00 – Poraj (Sportowa 1)
WARTA PORAJ 1:2 PILICA KONIECPOL
Szymon Kapuściak 25 – Przemysław Winckowicz(k) 43, Dominik Woszczyna(k) 90

WARTA:

PILICA:

W 85 minucie spotkania Olek Górecki nie wykorzystał rzutu karnego bramkarz Pilicy obronił.

Od początku zawodnicy Warty Poraj wiedzieli że mecz z Koniecpolem będzie bardzo ciężki i nie pomylili się ani trochę. Goście od początku spotkania wyszli bardzo wysoko cały czas pressując, jednak uważna gra w obronie pozwoliła gospodarzom wychodzić z opresji beż szwanku.
Po około 20-25 minutach to Warta dochodziła coraz częściej do głosu stwarzając groźne akcje a zwieńczeniem tego okresu była zdobyta bramka. Strzałem z dystansu popisał się Szymon Kapuściak i dał prowadzenie dla Warty Poraj. Pomysłem na grę Pilicy były piłki rzucane za obrońców Warty i w około 43 minucie jedna z takich piłek dochodzi do skrzydłowego przeciwników który popisał się rajdem z prawej strony boiska po czym dograł precyzyjnie piłkę w pole karne, wchodzący napastnik Koniecpola został sfaulowany i mamy karny 1-1. Tak zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części obraz gry się zmienił obie drużyny tworzyły sobie sytuację bramkowe raz za razem, i ten stan utrzymywał się mniej więcej do 70 minuty. Potem Pilica opadła z sił i zeszła do obrony. W 85 minucie w polu karnym, przeciwnika zostaję faulowany zawodnik Warty, arbiter dyktuje rzut karny! Do 11 podchodzi Olek Górecki, Strzela…. jednak bramkarz Pilicy broni. Była to zdecydowanie piłka meczowa dla Warty, aczkolwiek bardzo dobrze dysponowany w tym dniu był bramkarz gości. Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry, Warta Poraj cały czas napierała i miała kolejne stałe fragmenty gry jeden po drugim z których jednaj nic nie wynikało… po jednym z rzutów rożnych. Zawodnik Pilicy wybija piłkę że swojego pola karnego, niefortunnie tak mocno że piłka leci za plecy obrońców gospodarzy. Do wychodzącego jeden na jedne z bramkarzem napastnika dobiega obrońca Warty Poraj i wybija piłkę, ale również zahacza nogą napastnika w polu karnym… 95 minuta i Sędzia gwiżdże, śmiało wskazuje na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Była to wycieczka z nieba do piekła…. Zawodnik Pilicy pewnym strzałem pokonuje Bartosza Ociepke i mamy niespodziewanie wynik 1-2 Mecz trwał jeszcze minute może 2 ale nic się więcej nie wydarzyło.

13] Płomień Kuźnica Marianowa 21 3

źródło: własne  foto: Facebook Dobra Gmina Poraj video: Facebook Pilica Koniecpol

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...