Powiat

Warta Zawiercie wygrywa jednak traci ważnego zawodnika

Mecz towarzyski numer dziewięć w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Warty Zawiercie która będzie toczyła się pod znakiem obrony okręgówki  zakończył się wygraną w delegacji w Żarkach z miejscową drużyną Zielonych.

2 marca 2024, 11:00 – Żarki (Steinkellera 3) sztuczne
ZIELONI ŻARKI 3:4 WARTA ZAWIERCIE
N. Gradzik x3 Maszczyk, Gajda, Dąbrowski, Trojak(k)

ZIELONI: B.Ptak – K. Kurpios, D. Garcarz, P .Kot, S. Brzegowski (45′ I. Garbacz) (70′ A.Majuch), W. Gordel, (70′ N. Gradzik), M. Niedbała, A. Majuch (45′ A.Banaś), D. Olczyk, M. Kopecki, M. Dub.

WARTA: Testowany I (20′ Testowany III) – Migdał, Furgacz, Kocot, Pacholczak, Gajda, Maszczyk, Duda, Janeczek, Trojak, Kwaśniak. Grali także: Kubasik, Testowany II, Brzostkiewicz, Lipowski, Dąbrowski, Grim, Zachara.

Duża dominacja Warty Zawiercie przez większą część spotkania w końcówce wyrównane starcie które ostatecznie wygrali goście. Niestety tego meczu nie będzie dobrze wspominał testowany golkiper który doznał kontuzji, uraz wydaje się na tyle poważny, że rundę wiosenną ma z głowy i nie zobaczymy go w walce o okręgówkę. Niefortunne zdarzenie miało miejsce po pierwszym kwadransie meczu a zderzenie miało miejsce w polu karnym. Między słupki musiał wejść… rezerwowy bramkarz drużyny gospodarzy bowiem tego dnia Warta Zawiercie w kadrze miała tylko jednego zawodnika grającego na tej pozycji. Testowany bramkarz wylądował w szpitalu gdzie po wykonaniu wstępnych badań okazało się, że ma złamany nos. Teraz czeka go rehabilitacja i przerwa  w treningach, natomiast w Warcie mają ból głowy z obsadą bramki, bo jeden bramkarz to za mało.

TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
WARTA ZAWIERCIE
[27I] 4:6 LO Piliczanka Pilica
[27I] 1:9 LO CKS Czeladź
[03II] 2:0 A Jura Niegowa
[03II] 4:2 LO Sparta Szczekociny
[10II] 2:6  IV MKS Myszków
[17II] 1:5 A LKS Kamienica Polska
[21II] 1:7 IV Przemsza Siewierz
[24II] 1:1 A Skalniak Kroczyce
[02III] 4:3 LO Zieloni Żarki
[09III 9] A Zieloni II Żarki
[09III g14] IV Hetman Włoszczowa

źródło: własne foto: Facebook Zieloni Żarki

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w