Powiat

Ważny punkt Warty Zawiercie przywieziony z delegacji

Warta Zawiercie zdobyła punkt w Będzinie po bezbramkowym remisie z miejscową Sarmacją. Jest to punkt numer pięć w obecnym sezonie.

28 października 2023, 11:00 – Będzin (Sportowa 4)
BKS SARMACJA BĘDZIN 0:0 KP WARTA ZAWIERCIE

SARMACJA: Dawid – Dul, Majka, Ignalski, Zawierucha (46′ Miłek), Sych, Kulesza, Samborski (68′ Dudek), Ugochukwu (58′ Widurski), Góral, Kocot

WARTA: Kowalczyk – Pacholczak, P. Nowakowski, Gajda, Kocot, Furgacz, Lipowski (75′ Mikrut), Kwaśniak, Kubasik (55′ Gajek), Maszczyk,  Trojak (46′ Brzostkiewicz).

Piłkarze Sarmacji Będzin w ramach XIII kolejce ligowej zmierzyli się na własnym obiekcie z drużyną Warty Zawiercie. W ubiegłą sobotę goście u siebie sensacyjnie pokonali CKS Czeladź 2:1, natomiast będzinianie na wyjeździe pewnie ograli Unię Kosztowy 3:0. Warta przed tym spotkaniem zamykała tabelę zgromadziła na swoim koncie zaledwie cztery punkty. Podopieczni trenera Pawła Gasika zajmujący 10 miejsce zdobyli dotychczas trzynaście oczek. Ostatni mecz ligowy pomiędzy obu drużynami odbył się 15.05.2021 roku w Będzinie i zakończył się porażką Sarmacji 0:1. W Pucharze Polski Podokręgu Sosnowiec spotkały się w półfinale również w Będzinie, ale tym razem górną okazała się Sarmacja Będzin wygrywają dwa do zera a później w finale pokonując sensacyjnie wyżej notowaną Unię Dąbrowa Górnicza.

Po dobrym spotkaniu z Unią Kosztowy, kibice Sarmacji w meczu z ostatnią drużyną w tabeli – Wartą Zawiercie liczyli na kolejne zwycięstwo. Niestety gra z zespołami z dolnych rejonów tabeli wbrew logice nie jest łatwa. Rywal nastawiony na głęboką defensywę nie jest wygodnym przeciwnikiem. Mimo ogromnej przewagi w pierwszej połowie, Sarmaci nie zdołali przełamać defensywy gości. W siódmej minucie niespodziewanie bliscy zdobycia prowadzenia byli przyjezdni. Piłka zmierzająca do naszej bramki trafiła w słupek. Dopiero w 16 minucie Mihlali Ugochukwu główką posłał futbolówkę nad poprzeczką Warty. Pięć minut później lekki strzał gości nie był w stanie zaskoczyć golkipera miejscowych. W 25 minucie Piotr Samborski oddał bardzo niecelne uderzenie, a piłka poszybowała wysoko nad bramką zawiercian. W 33 minucie golkiper Warty Kacper Kowalczyk miał sporo kłopotów po strzale z dystansu Karola Górala. Skończyło się tylko na rzucie rożnym dla będzinian. Ten sam zawodnik trzy minuty później oddał bardzo niecelne uderzenie na bramkę rywala.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To Sarmaci byli wciąż drużyną dominującą. Niestety zmasowana obrona przyjezdnych nie popełniła żadnego błędu. W 53 minucie Mihlali Ugochukwu trafił wprost w bramkarza, który wybił piłkę na róg. Pięć minut później gospodarze wywalczyli rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Niestety strzał Marka Kocota nie zdołał zaskoczyć golkipera Warty. W 63 minucie fatalny błąd w środku pola Piotra Samborskiego zainicjował szybką kontrę rywala. Strzał zawodnika przyjezdnych zdołał wybronić Rafała Dawid.
W 70 minucie piłka po strzale Michała Dula poszybowała wysoko nad bramką przeciwnika. Ostatnie minuty nie przyniosły już żadnych dogodnych sytuacji podbramkowych. Zmiany wprowadzone przez trenera Pawła Gasika nie przyniosły efektu w postaci zwycięskiego gola. Ostatecznie Sarmacja po przeciętnym spotkaniu zremisowała z ostatnią w tabeli Wartą Zawiercie 0:0. Wynik ten możemy uznać za sporą niespodziankę patrząc na wyniki jakie wcześniej osiągała Sarmacja Będzin. Najbardziej zadowoleni z niego powinni być goście, którzy mimo licznych ataków gospodarzy zdołali utrzymać korzystny dla siebie rezultat. Bardzo nierówno grający będzinianie wciąż mają kłopot z utrzymaniem stabilnej formy. Strata dwóch punktów to spora porażka naszego zespołu, którego głównym celem były dwa kolejne zwycięstwa.