Powiat

Wierbka umacnia się na podium

Patrząc na kadrę na to spotkanie to nie miało prawa się udać. A jednak! LTS Wierbka na początek majówki w mocno okrojonym składzie pokonał Błysk Zederman. Dwie bramki zdobył Bartosz Szwaja a w końcówce meczu „złoty dotyk” zaliczył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Marcin Paciej i LTS Wierbka zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

1 maja 2024, 15:00Olkusz (Zedreman 243)
LKS BŁYSK ZEDERMAN 2:3 LTS WIERBKA
T. Nalepa 25, J. Mitka 34 – B. Szwaja 13, 43, M. Paciej 85

BŁYSK: Mędrek – Pomierny (75’Szczurek), Stach (63′ Tomsia), Mitka (63′ Byczek), Klaeta, Gajowiec, Glanowski, Nalepa, Rogóż, Ścigaj (63′ Bazarnik), Sosur.

WIERBKA: K. Pustułka – K. Słowikowski, B. Szczeklik, B. Szwaja, G. Dylewski (85′ J. Nowakowski) – P. Lis, D. Ziaja, A. Nowakowski, K. Nowakowski – R. Dylewski (78′ M. Paciej), M. Koniec.

Środowe  pierwszomajowe granie rozpoczęło się od spokojnej gry z obu stron. W 12 minucie Marcel Koniec będący 20 metrów od bramki został ostro potraktowany przez jednego z rywali. Do rzutu wolnego podszedł Bartosz Szwaja i pięknym uderzeniem ponad murem otworzył wynik spotkania. 10 minut później zawodnicy Wierbki zanotowali głupią stratę w środkowej strefie boiska. Piłka trafiła do Tomasza Nalepy a ten mocnym i soczystym uderzeniem z 20 metrów pokonał bezradnego Kamila Pustułkę. W kolejnych minutach obserwowaliśmy otwartą grę z kilkoma sytuacjami z obu stron. Po stronie gospodarzy były dwie dogodne okazje ale piłka nie znalazła drogi do bramki minimalnie mijając poprzeczkę. W 33 minucie goście byli blisko trafienia gdy strzał Artura Nowakowskiego zatrzymał się na poprzeczce bramki, później była jeszcze zablokowana próba dobitki a w efekcie po dalekim wybiciu z własnego pola karnego przysnęła defensywa przyjezdnych, której uciekł Glanowski. Wpadł on z piłką w pole karne i wyłożył wzdłuż bramki do nabiegającego Jakuba Mitki, który z kolei z bliska skierował piłkę do bramki. Błysk zatem wyszedł na prowadzenie i przez moment zapachniało pierwszą wygraną w sezonie. Wierbka jednak wzieła się do roboty. W 40 minucie dośrodkowanie Grzegorza Dylewskiego zamknął uderzeniem głową Dawid Ziaja lecz bramkarz zdołał odbić uderzenie na rzut rożny. Trzy minuty później był już bezradny. Z ofensywną akcją wyszedł Bartosz Szwaja, znalazł się z piłką w polu karnym i efektownym uderzeniem w dalszy narożnik bramki doprowadził do wyrównania. Z takim też wynikiem obie drużyny zeszły na przerwę.

Druga połowa nie obfitowała już w tyle klarownych okazji z obu stron. Obie defensywy odpierały ze spokojem ataki przeciwnika. Widać było, iż Wierbka tego dnia musi radzić sobie bez kilku graczy i nie miał odpowiedniej „siły ognia”. Błysk z kolei nie przez przypadek jest najsłabszą w lidze drużyną, ale ostatnio zdobył swoje pierwsze punkty remisując dwa spotkania i przez długie minuty zanosiło się na trzeci z rzędu podział punktów. Taka patowa sytuacja utrzymywała się do 85 minuty. Wówczas goście wykonywali wrzut z autu blisko pola karnego. Piłka została przedłużona a idealnie nabiegł na nią wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Marcin Paciej i kolanem skierował piłkę z czterech metrów w samo okienko bramki. W końcówce Błysk rzucił się do szaleńczych ataków ale przyjezdni odparli ataki i dowieźli wygraną do końcowego gwizdka. Co za tym idzie umocnili swoją pozycję w podium olkuskiej A Klasy.

KLASA A OLKUSZ KOLEJKA XX
Błysk Zederman 2-3 LTS Wierbka
Dłubnia Trzyciąż/Jangrot 3:1 Piliczanka II Pilica
Wielmożanka Wielmoża 2-3 Spartak Charsznica
Strumyk Zarzecze 1-1 Spartak Wielkanoc-Gołcza
Pogoń Miechów 2-0 Prądnik Sułoszowa
Trzy Korony Żarnowiec 3-3 Przebój II Wolbrom
Centuria Chechło 1:3 Bolesław II Bukowno

TABELA
1] Pogoń Miechów 20 48
2] LTS Wierbka 20 46
3] Przebój II Wolbrom 20 46
4] Strumyk Zarzecze 20 39
5] Wielmożanka Wilmoża 20 37
6] Trzy Korony Żarnowiec 20 29
7] Spartak Charsznica 20 28
8] Centuria Chechło 20 27
9] Prądnik Sułoszowa 20 25
10] Spartak Wielkano-Gołcza 20 22
11] Piliczanka II Pilica 20 22
12] Bolesław II Bukowno 20 18
13] Dłubnia Trzyciąż/Jangrot 20 13
14] Błysk Zederman 19 2

źródło: Facebook Ospel Wierbka foto: Facebook Ospel Wierbka

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w