Powiat

Wierbka rozbiła Strażak Nowa Wieś w pierwszym meczu towarzyskim

Wysokim zwycięstwem zakończył się pierwszy tegoroczny sparing Ospelu Wierbka z trzynastą drużyną Klasy A Sosnowiec Strażakiem Nowa Wieś przed ostatnią drużyną w tabeli.

24 lutego 2024, 15:00Żarki (Steinkellera 3) sztuczne
LTS OSPEL WIERBKA 8:1 STRAŻAK NOWA WIEŚ
D. Janus x3, R. Kowal X2, P. Lis, K. Nowakowski, M. Koniec – Tomczyk

WIERBKA: K.Pustułka – R. Gacek, D. Ziaja, B. Szwaja, P. Nowakowski – P. Lis, N. Kurczek, D. Janus, K. Nowakowski – R. Kowal, M. Koniec. Grali także : Ł. Ziaja, A. Nowakowski.

W pierwszej fazie nieco lepiej wyglądała gra Strażaka, który stworzył dwie dobre okazję, ale 17-letni KamilPustułka nie dał się zaskoczyć. Ospel w początkowej fazie notował wiele strat i niedokładnych podań co tylko napędzało przeciwników. Z czasem inicjatywę przejęli zawodnicy z Wierbki. Pierwsza bramkę w okolicach 35 minuty zdobył Lis. Po chwili w polu karnym faulowany był Koniec a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Janus. Druga połowa to już kompletna dominacja drużyny z Wierbki. Dwa trafienia dorzucił Janus, skuteczne uderzenia do siatki zanotowali także Kacper Nowakowski, Koniec i Kowal. Strażaka stać było tylko na honorowe trafienie a ostatnie słowo w tym meczu należało do Kowala, który skompletował dublet i ustalił wynik na osiem do jednego.

LTS WIERBKA
TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
[24II] 8:1 Strażak Nowa Wieś
[02III 15] Źródło Kromołów
[10III15] Skalniak Kroczyce
[16III15] Niwy Brudzowice

źródło: własne  foto: własne

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w