Powiat

Wierbka w drodze po awans, Kamil Ziaja z klasycznym hattrickiem

W derbach powiatu Zawierciańskiego na poziomie Klasy A Olkusz walcząca o awans do okręgówki Wierbka rozbiła rywala zza miedzy Piliczankę II Pilica. Spotkanie obfitował w dużo walki co skończyło się dla dwóch zawodników wizytą w szpitalu, nie brakło też kartek nawet i w kolorze czerwieni. Klasycznego hattricka w tym meczu ustrzelił grający trener LTS Wierbka Kamil Ziaja.

2 czerwca 2024, 15:00 – Pilica (Zamkowa 4b)
PILICZANKA II PILICA 0:6 LTS WIERBKA
Damian Janus 18(k), Jakub Nowak 44, Kamil Ziaja 57, 70, 85, Radosław Kowal 62,

PILICZANKA II: 1 Michał Kowalski –  21 Patryk Grabowski (82’9 Hubert Osuszek), 8 Wojciech Kowalski,  20 Łukasz Musialski, 23 Bartosz Omyła, 10 Charles Pereira Da Silva, 6 Yehor Rozvorskyi (41’14 Piotr Karpała) (63’16 Karol Synowski) 30 Maksymilian Rybiński, 11 Alejandro Santander Heredia, 3 Dawid Sikora (71′ 17 Jakub Paś), 13 Mariusz Węglarz.

WIERBKA: 22 Kamil Postułka  – 4 Damian Janus, 10 Marcel Koniec (34′ 6 Przemysław Lis), 21 Radosław Kowal, (80′ 17 Artur Nowakowski), 9 Jakub Nowak, 16 Kacper Nowakowski (71′ 2 Grzegorz Dylewski), 3 Piotr Nowakowski (71′ 13 Radosław Gacek)
8 Krystian Słowikowski (86′ 11 Grzegorz Zasuń), 18 Bartłomiej Szczeklik (86′ 19 Marcin Paciej), 7 Bartosz Szwaja, 23 Kamil Ziaja.

żółte kartki: Łukasz Musialski 45+2, Alejandro Santander Heredia 84 -Artur Nowakowski 59, Damian Janus, 75, Grzegorz Dylewski) 76.

czerwona kartka: Łukasz Musialski 45+3 – niesportowe zachowanie

Oba zespoły na mecz wyprowadziły dzieci z drużyn młodzieżowych. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana bez przewagi którejś ze stron. Na początku obie drużyny stworzyły po jednej okazji. Po stronie Piliczanki należy wyróżnić okazję z rzutu wolnego pośredniego z ok 7 metrów od bramki. Goście z kolei mieli szanse po strzale Kamila Ziai, który zatrzymał się na poprzeczce bramki. W 18 minucie Damian Janus został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, którego sam poszkodowany zamienił na gola po pewnym uderzeniem. W 30 minucie miała miejsce bardzo nieprzyjemna sytuacja, gdy Marcel Koniec zderzył się z kolegą z drużyny i w efekcie musiał opuścić boisko udając się karetką pogotowia do szpitala na zeszycie rozciętej skóry na policzku. 10 minut później do zawodnika Wierbki dołączył zawodnik Piliczanki, który po zderzeniu głowami rozciął łuk brwiowy i również skończyło się wizytą na SOR w Zawierciu i kilkoma szwami. W 44 minucie podopieczni grającego trenera Kamila Zaiai zdobyli gola do szatni, gdy Jakub Nowak na raty pokonał bramkarza miejscowych. Na domiar złego dla gospodarzy nerwów na wodzy nie po raz pierwszy nie utrzymał Łukasz Musialski i zobaczył czerwoną kartkę tak więc na drugą połowę gospodarze wyszli przegrywając 0:2 i w dodatku o jednego zawodnika mniej.
Goście w pełni wykorzystali grę w przewadze i w drugiej połowie dobili osłabionego rywala. W 57 minucie swoją pierwszą i jak się później okazało nie ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Kamil Ziaja. 5 minut później fantastycznym strzałem w samo okienko bramki popisał się Radosław Kowal zdobywając bramkę z cyklu „stadiony świata”. W 70 minucie wynik podwyższył wspomniany już wcześniej Kamil Ziaja, który kompletując klasycznego hat-tricka ustalił wynik spotkania w 85 minucie na 6:0. Tym samym Wierbka pokazała, że różnica w tabeli dzieląca obie drużyny w tym sezonie jest nieprzypadkowa i odniósł wysokie, w pełni zasłużone zwycięstwo gromiąc lokalnego rywala.
Przed ostatnią kolejką sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa w kontekście walki o bezpośredni awans i grę w barażu. Liderem tabeli jest druga drużyna Przeboju Wolbrom z 61 punktami na koncie. Punkt mniej ma Pogoń Miechów natomiast Wierbka z 58 oczkami zamyka ligowe podium. W sobotę podopieczni Kamila Ziai podejmą na własnym boisku rezerwy Przeboju i jeśli mecz zakończy się zwycięstwem, wyprzedzą je w tabeli rezerwy Przeboju zapewniając sobie tym samym minimum drugie miejsce i grę w barażu. Porażka lub remis sprawi, że Wierbka zakończy sezon na trzecim miejscu. Pogoń z kolei czeka mecz z rezerwami Piliczanki. Scenariuszów jest wiele a wszystkie rozstrzygnięcia zapadną już za kilka dni.

źródło & foto: Facebook Wierbka

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

• 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w