Wywiad

WILK: Tu się wychowałem i gdy byłem mniejszy przychodziłem na mecze Górnika Piaski

Na mieście lada moment pojawią się plakaty z jego wizerunkiem zapraszające na najbliższy mecz Kuba Wilk to wychowanek Górnika Piaski, który w znakomity sposób przywitał się z publicznością przy Mickiewicza, zdobywając bramkę w swoim debiucie w meczu u siebie z Uranią.

Dlaczego wróciłeś do Górnika, w którym stawiałeś pierwsze piłkarskie kroki i jak się czujesz, wracając tu po latach?
Zdecydowałem się na ten ruch, ponieważ to klub z mojego miasta, mojej dzielnicy, tu się wychowałem i gdy byłem mniejszy przychodziłem na mecze Górnika. Mam tu wielu znajomych, którzy pomogli mi w tej słusznej decyzji. Piaski są dla mnie ważne dlatego, że zawsze, gdy ktoś pyta mnie oraz moją rodzinę, gdzie mieszkamy, to nigdy nie mówimy, że w Czeladzi, tylko na Piaskach, a zrozumieją to tylko ludzie, którzy tu mieszkają.

Jak oceniasz początek sezonu i minione trzy mecze?
Początek nie jest taki, jak sobie go wyobrażaliśmy po udanym okresie przygotowawczym, ale nie załamujemy się, wyciągamy wnioski z każdego nieudanego meczu. Ciężko trenujemy i jestem pewien, że w trakcie tego wyjątkowego sezonu damy kibicom wiele radości.

Jakie sobie stawiasz cele?
Jestem napastnikiem, więc cel jest prosty, chcę strzelić jak najwięcej bramek, które dadzą punkty mojej drużynie, pomagać jej zwyciężać.

źródło & foto: Facebook Górnik Piaski

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...