Powiat

Wychowanek Piliczanki dołączył do kadry pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec!

Do kadry pierwszej drużyny Zagłębia dołączyli Kamil Lipka, Mikołaj Staniak i Kamil Szlachta, którzy trenują teraz pod okiem Alaksandra Chackiewicza. Dla tej trójki wywodzącej się z naszej Akademii to szansa na występy w Fortuna 1. Lidze.

Najbardziej doświadczony z tej trójki zawodników wydaje się być 21-letni Mikołaj Staniak, który już w październiku 2023 został zgłoszony do rozgrywek. Mikołaj jest środkowym obrońcą i dysponuje bardzo dobrym warunkami fizycznymi (196 cm wzrostu). Do naszej Akademii trafił z KS Raszyn, wcześniej występował w drużynach młodzieżowych KS Teresin, SEMP Ursynów Warszawa, Escoli Varsovia. Piłkarzem Zagłębia Staniak jest od lutego 2021, występując w popularnej „Dwójce”, której był podporą, nosząc opaskę kapitana.

Kolejna nowa twarz w kadrze pierwszej drużyny to Kamil Szlachta wychowanek Piliczanki Pilica (na zdjęciu po prawej stronie). Ten 19-letni środkowy obrońca, podobnie jak Staniak, ma znakomite warunki fizyczne. W zagłębiowskiej Akademii gra od 2019. Do Sosnowca przeniósł się ze Stowarzyszenie „Wap-Młodzi Przebojem” Wolbrom. W swojej metryczce piłkarskiej ma już pierwsze sukcesy: mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej U17 i U19 w barwach Zagłębia. Ostatnio grał w drugiej drużynie. Na  pewno duży wpływ na „powołanie” do kadry pierwszego zespołu miała postawa zawodnika w ostatnim meczu sparingowym rozegranym kilka dni temu między pierwszą a drugą drużyną, całe wychowanek Piliczanki Pilica rozegrał cały mecz.

20-letni pomocnik Kamil Lipka do Akademii im. Włodzimierza Mazura trafił w 2019 z drużyny juniorskiej GKS-u Katowice. Wcześniej grał w zespołach młodzieżowych Rozwoju Katowice i UKS-u Szopienice (Katowice). W koszulce Zagłębia grał ostatnio na boiskach IV ligi śląskiej w drugiej drużynie, gdzie wyróżniał się ofensywnym stylem gry.

Panowie – życzymy powodzenia w pierwszej drużynie Zagłębia i debiutu w Fortuna 1. Lidze!

W sparingowym meczu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej, pierwszy zespół Zagłębia pokonał „Dwójkę” jeden do zera. Jedynego gola w I połowie zdobył Maksymilian Rozwandowicz. W trudnych warunkach atmosferycznych, w strugach padającego deszczu, zawodnicy drugiej drużyny byli równorzędnym partnerem dla starszych kolegów, stwarzając sobie dogodne sytuacje. W najbliższy piątek o godz. 12:00 na Stadionie Ludowym podopieczni Alaksandra Chackiewicza zagrają z Puszczą Niepołomice.

27 stycznia 2023, 12:00 Sosnowiec (Kresowa 1)
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:0 ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC
Rozwandowicz 31

ZAGŁĘBIE (I połowa): Zawodnik Testowany – Caliński, Machała, Zawodnik Testowany, Bykow – Zielonka, Rozwandowicz, Zawodnik Testowany, Janota, Valencia – Biliński.
ZAGŁĘBIE (II połowa): Zawodnik Testowany – M. Wybański, Staniak, Machała, Zawodnik Testowany – Wrzesiński, Bonecki, Guezen, Troć, Bębenek – Fabry.

ZAGŁĘBIE II : Wałek – Szlachta, Kłosek, Szostek, Lipka (81′ Kulawiak) – Płuciennik (46′ Ryndak), Adamiec (61′ Śliwiński), Ziemann, Kulawiak (46′ Zawodnik Testowany) – Zawodnik Testowany (71′ Martosz), Martosz (31’ Paszczela).

źródło: zaglebie.eu foto: Jakub Jasiński – zaglebie.eu

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w