Region

Wychowanek Sarmacji Będzin zagrał przeciwko Legii Warszawa w FORTUNA Pucharze Polski

Drugi mecz wychowanka Sarmacji Będzin Daniela Bąka i od razu rzucony na głęboko wodę 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski i obrońca trofeum Legia Warszawa. Emocjonujące starcie 1/8 Finału Pucharu Polski na Suzuki Arenie zakończone zwycięstwem Żółto-Czerwonych! Strzelcami bramek dla Korony byli Adrian Dalmau i Martin Remacle, a dla Legii Warszawa trafił Tomas Pekhart.

6 grudnia 2023, 21:00Kielce (Suzuki Arena)
KORONA KIELCE 2:1 LEGIA WARSZAWA
Adrián Dalmau 17, Martin Remacle 120 – Tomáš Pekhart 42

KORONA: 1. Konrad Forenc – 6. Jacek Podgórski, 2. Dominick Zator, 94. Bartosz Kwiecień (80, 66. Miłosz Trojak), 18. Yoav Hofmeister, 5. Marius Briceag – 10. Ronaldo Deaconu (73, 28. Marcus Godinho), 8. Dalibor Takáč (104, 88. Martin Remacle), 11. Nono, 19. Jakub Konstantyn (73, 25. Daniel Bąk) – 20. Adrián Dalmau (73, 17. Dawid Błanik).

LEGIA: 1. Kacper Tobiasz – 55. Artur Jędrzejczyk, 8. Rafał Augustyniak, 3. Steve Kapuadi – 13. Paweł Wszołek (67, 27. Josué), 21. Jurgen Çelhaka (67, 99. Bartosz Slisz), 22. Juergen Elitim (90, 33. Patryk Kun), 17. Gil Dias – 39. Maciej Rosołek (90, 9. Blaž Kramer), 7. Tomáš Pekhart, 28. Marc Gual (67, 20. Ernest Muçi).

żółte kartki: Kwiecień, Takáč, Bąk – Rosołek, Elitim, Slisz, Jędrzejczyk, Kapuadi.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 6563.

Daniel Bąk debiut ma już za sobą w niedzielne południe 22 października br. Korona zmierzyła się z Radomiakiem Radom mecz zakończył się podziałem punktów jeden do jednego. Jak poinformował przed meczem na konferencji prasowej Kamil Kuzera, że w kadrze prawdopodobnie znajdzie się miejsce dla jednego z młodych zawodników, któremu szkoleniowiec Korony przypatrywał się od pół roku.

Jak wiadomo, sytuacja kadrowa kieleckiego zespołu od początku rozgrywek nie była najlepsza. Liczne kontuzje dokuczają Koronie. Na z Radomiakiem Radom mecz Kamil Kuzera nie miał wówczas do dyspozycji: Forenca, Błanika, Konstantyna i Petrowa.

Być może to właśnie kontuzja tego ostatniego otwarła szansę do pierwszego zespołu Danielowi Bąkowi.

– Jest szansa, że pojawi się w składzie nowy zawodnik z naszej młodzieży. Jeśli mamy taką możliwość, to trzeba to robić. Mamy chłopaków, którzy potrafią latać. Chodzi o Daniela Bąka, gra na pozycji nr 9. Obserwuje go od pół roku, wcześniej z różnych przyczyn nie udało się go zaprosić na trening. W mojej opinii poziom ekstraklasy jest w jego zasięgu – powiedział Kamil Kuzera trener Korony Kielce.

Daniel Bąk to zawodnik urodzony w 2005 roku. Na co dzień występuje on w zespole U-19 Korony Kielce. W tym sezonie w rozgrywkach Centralnej Lidze Juniorow rozegrał trzy spotkania, w których strzelił dwie bramki. W meczu z Radomiakiem Radom zmienił Jewgienij Szykawka w 87 minucie spotkania. Natomiast w drugim swoim występie w pierwsze drużynie Korony Kielce w 73 minucie pojawił się na boisku za Jakuba Konstatyna.

źródło: 90minut.pl/ korona-kielce.pl / cksport.pl foto: korona-kielce.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać

Region

Has Day He Won’t Soon Forget Denny Backup At Ready to Use!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered alteration in that some injected