Siatkówka

Wyjdźże na pole bitwy! Przed nami TAURON Puchar Polski

W najbliższy weekend w krakowskiej TAURON Arenie najlepsze polskie zespoły będą walczyć o Puchar Polski. W tym gronie po raz czwarty w historii znajdą się Jurajscy Rycerze.

TAURON Puchar Polski to wielkie święto polskiej siatkówki. W tym roku do turnieju finałowego awansowały Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa oraz Bogdanka LUK Lublin.

Pewną niespodziankę w tym gronie stanowi bez wątpienia ostatni z zespołów, który w ćwierćfinale wyeliminował na Podpromiu Asseco Resovię Rzeszów (3:1). Lubelski klub po raz pierwszy w historii wywalczył awans do półfinału rozgrywek. Większych problemów nie miał Jastrzębski Węgiel, który pokonał Trefl Gdańsk 3:0 oraz Projekt, który w ćwierćfinale poradził sobie z drugoligowym CUK Anioły Toruń (3:0) i zagra w turnieju finałowym po raz pierwszy od czterech lat.

Podobną drogę do stołecznego klubu przeszli Jurajscy Rycerze, którzy także trafili na drużynę z II ligi. Spotkanie z CM Soleus KS Rudziniec rozegrane zostało 14 lutego w małej hali PreZero Areny Gliwice. Drużyna z niewielkiej miejscowości położonej przy granicy województwa śląskiego z opolskim postraszyła Aluron CMC Wartę Zawiercie i urwała nam seta. To jednak było wszystko, na co pozwolili rywalom żółto-zieloni, którzy w pozostałych trzech partiach wygrali pewnie i wysoko. W ten sposób po raz czwarty w historii klubu awansowali do turnieju finałowego. Debiut w Final Four nasza drużyna zaliczyła w 2019 roku, czyli zaledwie sezon po wejściu do PlusLigi. Drugi raz zagrała w tych rozgrywkach w 2021 roku, a na kolejny występ w Pucharze Polski musiała poczekać do 2023 roku. Za każdym razem na drodze do finału stawała nam ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która kolejnego dnia zdobywała to trofeum.

Tegoroczna edycja Final Four Pucharu Polski – podobnie jak przed rokiem – rozegrana zostanie w TAURON Arenie w Krakowie, która może pomieścić ponad 15 tysięcy kibiców. Na 2 marca zaplanowano spotkania półfinałowe. W pierwszym meczu Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Bogdanką LUK-iem Lublin (godz. 14:45), a następnie Aluron CMC Warta Zawiercie będzie walczyć z Projektem Warszawa, czyli świeżo upieczonym zdobywcą Pucharu Challenge. Zwycięzca każdej z par awansuje do finału, który rozpocznie się 3 marca o godzinie 14:45. Bilety na wydarzenie można kupić w serwisie Eventim.pl.

– Jeśli chcemy grać o najwyższe cele, to musimy mierzyć się z tymi najlepszymi zespołami w Polsce. Projekt Warszawa jest bez wątpienia jednym z nich. Jest także jednym z faworytów do tych najważniejszych polskich trofeów. Grają siatkówkę kompletną. W Zawierciu przegraliśmy z nimi dość zdecydowanie, bo wtedy to nie był zdecydowanie nasz dzień. Mamy nadzieję, że teraz zrewanżujemy się i to my będziemy cieszyć sie po meczu – podkreśla przed sobotnim półfinałem Mateusz Bieniek.

Więcej informacji na temat TAURON Pucharu Polski znajdziesz w naszym programie meczowym. Będzie można go nabyć w sklepie klubowym na terenie TAURON Areny. Koszt to 5 złotych.

źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...