News

Zawiercianin rozpoczyna walkę o wyjazd do Paryża na Igrzyska Olimpijskie

W dniu dzisiejszym w Bangkoku rozpoczyna się ostatni turnieju kwalifikacyjny do igrzysk Paryż 2024 w boksie olimpijskim. W turnieju tym udział bierze siedmiu Polaków.Wśród nich młody zawiercianin Nikolas Pawlik a trenerem kadry jest Grzegorz Proksa.

Bzowianin o udział w igrzyskach będzie walczył w kat. do 51kg Po losowaniu Nikolas trafił na wolny los i w drugiej rundzie czekać będzie na zwycięzce walki pomiędzy Bułgarem a Jordańczykiem. Jego walka w stolicy Tajlandii planowana jest na 30 maja. Jak poinformował Nas Nikolas w jego kategorii awans do Paryża zapewni sobie 4 najlepszych zawodników w jego kategorii, aby cieszyć się paszportem na igrzyska Nikolas musi wygrać ćwierćfinał. Nikolas Pawlik to dziewiętnastoletni chłopak, który od młodości związany jest ze sportem. Przez wiele lat mieszkał w Islandii i tam trenował kickboxing.

Parę lat temu powrócił z rodzicami do Polski a dokładniej do Bzowa, dzielnicy Zawiercia, skąd pochodzi jego Tata. W Polsce kontynuował treningi w kickboxingu by później zamienić je na boks. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz v-ce mistrzem Europy.

źródło & foto: Facebook TuZawiercie

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...