Siatkówka

Zdobywcy Pucharu Rumunii odprawieni z kwitkiem

Jurajscy Rycerze pokonali w pierwszym spotkaniu 1/8 Pucharu CEV zdobywcę Pucharu Rumuni CMS Craiova. Goście rozbici w trzech setach ani razu nie przełamali bariery dwudziestu punktów. W rewanżu, który zostanie rozegrany w Rumunii w czwartek, 21 grudnia, Jurajskim Rycerzom do awansu wystarczą dwa wygrane sety.

13 grudnia 2023, 19:00 – Sosnowiec (ArcelorMittal Park)
ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 3:0 CMS CRAIOVA (25:18, 25:14, 25:14)

ALURON CMC WARTA: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Bieniek, Szalacha, Perry (L) oraz Gąsior, Łaba, Gregorowicz (L), Kozłowski.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues

Gospodarze dobrze rozpoczęliśmy mecz, bo po asie Miguela Tavaresa i kontrataku Karola Butryna było 3:1. Jednak po chwili to goście byli na prowadzeniu, bo kubański przyjmujący Javier Jiménez popisał się blokiem, a serbski atakujący Milan Krstić asem. To już zwiastowało, że czeka nas ciężkie zadanie i nie inaczej wyglądała większość pierwszej partii. Walka punkt za punkt trwała aż do stanu 17:17, ale wtedy zdobyliśmy pięć punktów z rzędu, w czym duża zasługa serwującego Tavaresa. W końcówce błysnął Bieniek, który skończył dwie z ostatnich trzech akcji, w tym piłkę setową.

Drugą partię zaczęliśmy od mocnego uderzenia, a katem Rumunów znów był Tavares, przy którego trudnych zagrywkach od razu objęliśmy prowadzenie 5:0. Bartek Kwolek zaserwował asa na 16:8, a w kolejnych minutach zrobiliśmy sobie prawdziwe blok party, punktując tym elementem aż czterokrotnie w ciągu dziesięciu akcji. W końcówce błyszczał zwłaszcza Michała Szalacha, a seta błędem w polu serwisowym zakończył niemiecki przyjmujący gości, Tim Stöhr.

Michał Winiarski po przerwie pozostawił na boisku Daniela Gąsiora, szansę otrzymał też Szymon Gregorowicz. Pierwsze minuty przebiegały po znakiem wyrównanej walki, ale tylko do stanu 6:6. Po asie Michała Szalachy mieliśmy już trzy punkty przewagi, a seria zagrywek Bartka Kwolka pozwoliła odskoczyć na 14:8. Punkt zza 9. metra zanotował też Gąsior i w zasadzie było już jasne, że Rumuni w tym meczu nic już nie zdziałają. Bezpieczną, wysoką przewagę utrzymaliśmy do samego końca, wygrywając 25:14 i w całym meczu 3:0. Statuetkę MVP z rąk naszego Klubu Kibica odebrał Miguel Tavares, a po stronie gości z Krajowe wyróżniony został ich rozgrywający, Carlos Páez Díaz.

źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...