Powiat

„Ztrolowany” wraca z dalekiej podróży!!! Sebastian Nowak zaskoczył Bestię w trzeciej rundzie!

foto: CLOUT MMA A

Pochodzący z Zawiercia Sebastian ”Ztrolowany” Nowak sprawiał dużą niespodziankę, na gali Clout MMA 4 skrzyżował rękawice z Piotrem ”Bestia” Piechowiak.  Pojedynek nie szedł po jego myśli, ale wykorzystał okazję w trzeciej rundzie i zastopował faworyta tego pojedynku.

Sebastian Nowak przygodę z MMA rozpoczął od występów w FAME MMA w sumie trzech. Wśród pokonanych Piotr ”Bonus BGC” Witczak a do walki w klatce wrócił 2022 roku gdzie walczył w PRIME SHOW MMA w którym pokonał przed czasem Jakuba ”Hecmana” Rygiela i Marcina ”Mielonidasa” Makowskiego, a na punkty Macieja Rataja. Ostatni pojedynek w PRIME – Sebastiana Nowaka był z Mateuszem ”Tarzanem” Leśniakiem zakończył się decyzją jako walka nieodbyta czyli popularne NC.

PRZEBIEG WALKI Z BESTIĄ
Od początku walki to Piechowiak przeszedł do ofensywy i ruszył cios za ciosem, jak się okazało dobrze kontrolowany dystans przez Sebastiana Nowaka do był klucz do sukcesu. Bestia próbował obalić Ztrolowanego atakując jego nogi jednak ten nie dał się zaskoczyć. Przez chwilę zawodnicy byli w klinczu pod siatką, ale po chwili się rozerwali. Piechowiak znów atakuje potężnymi uderzeniami zawodnik z Zawiercia ten pod koniec pierwszej rundy znajduje się w obronie. W końcowych sekundach Bestia znów próbuje powalić zawodnika z Zawiercia i tym razem udaje mu się to. W przerwie było widać, że Piotr Piechowiak lepiej znosi pojedynek kondycyjnie a Sebastian Nowak dużo sił włożył w obronę.

Druga runda rozpoczyna od niskich kopnięć Ztrolowanego jego przeciwnik broni się i sprowadza walkę do siatki następuje rozerwanie. Ponownie klincz i po raz kolejny rozerwanie. Piechowiak przejmuje inicjatywę i zadaje kolejne ciosy zawodnik z Zawiercia broni się. ”Bestia” w pewnym momencie mocno się wytrzelał i widać było problemy kondycyjne, a wtedy ”Ztrolowany” trafiał wtedy z kontry. Koniec rundy należał do Bestii który trafił Sebastiana Nowaka po czym ten upadł, jego rywal to wykorzystał i doskoczył do niego, spada grad ciosów jeden za drugim. Gong kończący rundę numer dwa ratuje Ztrolowanego.

Trzecia runda okazała się decydująca choć pierwsze słowo należało do Bestii który trafił swojego rywala a ten jednak odskoczył od niego. Wówczas inicjatywę przejmuje zawodnik z Zawiercia który ruszył i szukał kopnięć. Przede wszystkim high kicka, kiedy to jego rywal nie trzymał gardy.Udało się jednak obalić Bestię następnie Ztrolowany zaszedł za plecy i uderzał rywala. Grad ciosów spadał na Piechowiaka. Cios za ciosem! Koniec! Sędzia zakończył walkę co oznacza, że Sebastian „Ztrolowany” Nowak pokonał niespodziewanie Piotra Bestię Piechowiaka przez TKO w rundzie trzeciej!

Sebastian Nowak jest synem byłego golkipera Warty Zawiercie Michała Nowaka – Jaworskiego który w 1999 roku wywalczył awans drużyną z M10 na trzeci poziom rozgrywek w naszym kraju czyli do III Ligi. Barwy Warty Zawiercie reprezentował także po reaktywacji klubu w 2009 roku.

Skrót walki można zobaczyć tutaj.

źródło: CLOUT MMA foto: CLOUT MMA

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w