Drama Zbrosławice z kompletem punktów po trzech meczach

Trzeci mecz trzecia wygrana stała się faktem...

19 sierpnia 2023, 11:00 – Zbrosławice (Reptowska 1 – Ptakowice Arena)
DRAMA ZBROSŁAWICE 3:2 PIAST II GLIWICE
Daniel Liszka 49, Jakub Siwek 55, Mateusz Hermasz 73 – ? 61,  ? 84

DRAMA: Buszka – Dyląg, Boryczka (70′ Szewczyk), Hałgas, Fic, Pietryga (76′ Skała), Chwastek (46′ Liszka), Kuliński, Ptak (46′ Hermasz), Siwek (70′ Lachowski), Cwajna (70′ Spende).

Kolejne punkty na koncie Dramy Zbrosławice, wywalczone z wicemistrzami IV Ligi grupy I sezonu 2022/2023 rezerwami Piasta Gliwice. Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy i około sześciu stuprocentowych sytuacji bramkowych. Nic nie chciało wpaść, do przerwy bez bramek.
W drugiej połowie dwie zmiany. Nowy zawodnik – Daniel Liszka – w swoim debiucie i przy pierwszym kontakcie z piłką, po asyście Kuby Cwajny, wyprowadza Dramę na  prowadzenia. Potem dobrą robotę wykonuje Kuba Siwek i 2-0 dla Dramy. Goście, po dobrej akcji łapią kontakt, i jest dwa do jednego. Podopieczni Dariusza Dwojaka przeprowadzają kolejne świetne akcje oskrzydlające… Krzysztof Hałgas do „Hermiego” i wychodzimy i gospodarze uciekają na dwu bramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach nasz błąd indywidualny w defensywie i Piast łapie kontakt znów kontakt. Goście przeprowadzają jeszcze kilka groźnych akcji, ale Drama Zbrosławice dowozi korzystny wynik i faktem jest że ma dziewięć punktów po trzech meczach. Teraz Dramę Zbrosławice czeka ciężki mecz ze Szczakowianką Jaworzno.

źródło: Facebook Drama Zbrosławice foto: OSA Kadry Dramowe

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...