Powiat

Piliczanka zagrała pierwszy mecz w 2024 na naturalnej murawie

W szóstym meczu towarzyskim rozegranym tej zimy podopieczni Daniela Tomczyka na naturalnej nawierzchni zremisowali z szesnastą (na osiemnaście zespołów w lidze) drużyną IV Ligi grupa świętokrzyskie Hetmanem Włoszczowa.

2 marca 2024, 16:00 – Zawiercie (Boisko Orzeł)
HETMAN WŁOSZCZOWA 2:2 PILICZANKA PILICA
Palimąka, 11 Małek 20 – Goncerz 67, 73

W 33 minucie spotkania Karol Jajkiewicz (Piliczanka Pilica) nie wykorzystał rzutu karnego, nie trafił futbolówką w bramkę.

Pierwszy mecz i zarazem remis na naturalnej nawierzchni w tym roku. Pożyteczny sprawdzian, na plus. Piliczanie na obiekcie świętokrzyskiego czwartoligowca zagrali mimo problemów kadrowych dobre spotkanie. Mecz jak na te warunki mógł się podobać i przy odrobinie szczęścia był do wygrania a tego gościom na obiekcie przy ulicy Wiśniowej zdecydowanie brakowało.  Już po 10 minutach gry musieli gonić wynik po kontrowersyjnie uznanej bramce, gdzie zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. W 20 minucie meczu Małek skutecznie zamknął akcję na drugim słupku. W 33 minucie Jajkiewicz przestrzelił rzut karny i przerwy dwa zer prowadził Hetman wynik gorszy, niż gra.  Powinien być remis, jednak liczy się to co znajdzie drogę do sieci. Goście odrobili straty w drugiej odsłonie i tak w  67 minucie zaskoczyli czwartoligowca błyskawicznie, krótko rozegranym rzutem wolnym. Podawał Jajkiewicz który wznowił grę zagraniem do Goncerza, a ten trafił od poprzeczki. Ten sam zawodnik 6 minut później w wybornej sytuacji wyrzucił się bardzo mocno, ale zdołał z niemal zerowego kąta wkręcić futbolówkę do sieci i był remis który utrzymał się już do końca.

PILICZANKA PILICA
TOWARZYSKO ZIMĄ 2024
[28I] LO 6:4 Warta Zawiercie
[03II] A 4:1 Zagłębie Dąbrowa Górnicza
[10II ] V X:X KS Olkusz – nie odbył się
[17II] 6:2 A Źródło Kromołów
[24II] 1:3 LO Unia Sędziszów
[02III] 2:2 Hetman Włoszczowa
[09III 14] LO Naprzód Jędrzejów

źródło & foto: Facebook Piliczanka Pilica

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w