JuniorJura

Dlaczego treningi na dworze są najlepszą opcją?

Źródło Kromołów stara się się zapewnić swoim młodym zawodnikom jak najlepsze warunki treningu. Zawodnicy podczas zimowych dni mają zazwyczaj treningi na hali, jednak gdy tylko jest możliwość to Nasi trenerzy robią wszystko, aby treningi odbywały się na dworze.

Zapytacie dlaczego?
Otóż, trening na dworze powoduje, że młodzi zawodnicy oswajają się z chłodniejszą temperaturą a hartowanie dzieci już od najmłodszych lat daje znakomity efekt w postaci znikomej ilości zachorowań w latach późniejszych.

Kolejny plus wynikający z treningów na świeżym powietrzu jest to że młodzi zawodnicy nie muszą oswajać się z nową nawierzchnią jaką jest parkiet na hali. Zamiast tego czas na aklimatyzację mogą przemienić w czas, w którym się będą doskonalić , aby wejść do rundy wiosennej pełni energii i z dużo większymi umiejętnościami wypracowanymi zimą.

Kolejnym argumentem będzie to, że jak wiadomo w okresie zimowym jest sporo zachorowań na różne wirusy a szansa na rozproszenie się ich jest dużo większa w zamkniętej hali niż na otwartym powietrzu. Dzięki treningom na dworze dzieci ograniczają kontakt z wyniszczającymi organizm bakteriami co zaowocuje w przyszłości .

Trening na dworze również lepiej natlenia organizm dziecka, dzięki czemu przyśpiesza procesy metaboliczne co jest bardzo ważne w naszym życiu.

Mimo wszystko należy pamiętać, że w zimę zdarzają się bardzo niskie temperatury. Dlatego na treningi na boisku otwartym strój dziecka powinien zawierać:
odzież termiczną na nogi i korpus,
koszulkę treningową (przy wyjątkowo niskiej temperaturze dodatkowo koszulkę bawełnianą),
bluzę dresową sportową,
spodnie dresowe sportowe,
cienką kurtkę (ortalion),
komin (nie szalik),
cienką czapkę,
rękawiczki (obowiązkowo!!!)
buty piłkarskie
ciepłą herbatę w bidonie.

Dzieci muszą mieć też ubrania na przebranie, począwszy od skarpetek, ale i spodni, koszulek, bluz, czapek, szalików i rękawiczek. Które pomogą im w cieple wrócić do domu ograniczając ryzyko nie potrzebnych przeziębień .

źródło & foto: Źródło Kromołów Facebook

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

JuniorJura

Warta Zawiercie wygrali Warta Cup 2023

W dniu 10 grudnia 2023 roku odbyła się II edycja turnieju Warta CUP w Zawierciu na hali przy ulicy Blanowskiej
JuniorJura

Sukcesy drużyn z naszego powiatu na Przemsza Cup

  • 18 stycznia, 2024
Przez dwa dni młodzi adepci piłki nożnej mierzyli się ze sobą na zawodach rozgrywających się w hali sportowej przy Szkole