Siatkówka

[ODPRAWA] Postawić w Pazardżiku kropkę nad „i”

Aluron CMC Warta Zawiercie jest bliska awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. Warunek jest jeden – w Pazardżiku musimy wygrać co najmniej 2 sety.

Hala im. Wasiła Lewskiego w Pazardżiku jest dobrze znana Jurajskim Rycerzom. Środowe spotkanie będzie już naszym trzecim w tym obiekcie. W sezonie 2019/2020 wygraliśmy w nim w 1/16 finału Pucharu Challenge 3:2, natomiast w ubiegłym roku po zaciętej końcówce pokonaliśmy gospodarzy 3:1 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów i do domu wróciliśmy z cennym kompletem punktów.

Nasz zespół w miniony czwartek (23 listopada) zrobił duży krok w kierunku 1/8 finału Pucharu CEV. W domowym starciu w ArcelorMittal Park w Sosnowcu pokonał Hebar bez straty seta. Oznacza to, że do awansu potrzebujemy już tylko dwóch wygranych partii.

Na korzyść wicemistrzów Bułgarii na pewno przemawiać będzie atmosfera panująca w bułgarskim obiekcie. Gospodarze spodziewają się pełnych trybun, które będą starały się wytrącić żółto-zielonych z dobrego rytmu. Do tego nie będziemy mogli liczyć na pomoc systemu challenge, który nie jest obowiązkowy na tym etapie rozgrywek.

– Jeśli chociaż przez moment pomyślimy, że jedziemy do Pazardżiku wygrać tylko dwa sety, to zaczniemy mieć problemy. A oni u siebie na pewno będą grali lepiej. U nich w hali panuje gorąca atmosfera i będziemy rywalizować nie tylko z zawodnikami Hebaru, ale także z sędziami i kibicami. Musimy być skoncentrowani, a nie myśleć o tych dwóch setach – mówił po czwartkowym meczu Mateusz Bieniek.

Przypomnijmy, że drużyna z Bułgarii ma obecnie spore kłopoty finansowe i kadrowe. Z tego powodu z klubem pożegnali się niedawno trzej Włosi – rozgrywający Michele Baranowicz, atakujący Giulio Sabbi oraz przyjmujący Jacopo Massari, a także bułarski środkowy Nikołaj Kyrtew. Problemy nie przeszkodziły jednak w ostatnim meczu ligowym pokonać Cherno More Bask 3:0 i i utrzymać pozycję lidera bułgarskiej Superligi.

Z trybun hali w Pazardżiku nasz zespół tradycyjnie będzie wspierała grupa najwierniejszych kibiców z Jurajskiej Armii, którzy spędzili kilkanaście godzin w podróży z Zawiercia.

Początek meczu Hebar Pazardżik – Aluron CMC Warta Zawiercie w środę, 29 listopada, o godzinie 18:00 czasu polskiego w hali im. Wasiła Lewskiego w Pazardżiku. Ze spotkania nie przewidziano transmisji telewizyjnej, zapraszamy do śledzenia przebiegu w klubowych mediach społeczniościowych.

źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl foto: aluroncmc.pl – Biuro Prasowe

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...