Siatkówka

Mecze domowe w rozgrywkach Pucharu CEV w Arenie Sosnowiec

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie rozegrają swoje spotkania w europejskich pucharach w ArcelorMittal Park – ZPS Sosnowiec. Podczas konferencji prasowej która odbyła się 28 sierpnia została podpisana umowa pomiędzy spółką Zagłębiowski Park Sportowy, a klubem z Zawiercia. Pierwsze spotkanie już 25 października. Rywalem Jurajskich Rycerzy będzie austriacki TSV Hartberg Volleyball.

Jurajscy Rycerze zapewnili sobie trzeci w historii udział w europejskich pucharach, kończąc ubiegły sezon PlusLigi tuż za podium. W związku z tym, że obiekt w Zawierciu nie spełnia wymogów europejskiej konfederacji, w dwóch poprzednich startach podejmowali rywali w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. Tym razem domem Siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie będzie położona nieopodal i oddana do użytku w lutym 2023 roku Arena Sosnowiec, która może pomieścić około 3500 kibiców.

– Rozmowy odbywały się bardzo profesjonalnie i bardzo sprawnie, jakbyście Państwo organizowali wydarzenia sportowe od lat, a nie od miesięcy – zwrócił się do gospodarzy hali prezes klubu, Kryspin Baran. – Ogromny potencjał drzemie nie tylko w samych obiektach, ale także w zespole osobowym Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Jestem przekonany, że ta nowa hala dzięki naszej grze i kibicom będzie tętniła i będziemy oglądać tutaj emocjonujące spotkania. Umowa zawiera możliwość rozegrania tutaj siedmiu meczów Pucharu CEV i chcemy je zagrać wszystkie, czyli dojść do finału. Nie przewidujemy niewykonania tej umowy i to jest nasz cel sportowy. Pod koniec września wystartuje sprzedaż biletów, dlatego zachęcam do obserwowania mediów społecznościowych – dodał prezes Aluron CMC Warty Zawiercie na łamach oficjalnego serwisu aluroncmc.pl.

źródło & foto: aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...