Siatkówka

Dwójka na parkiecie, czworo w sztabach na Mistrzostwach Europy

Podczas rozpoczętych właśnie mistrzostw Europy na boisku zobaczymy dwóch Jurajskich Rycerzy, ale w turnieju weźmie też udział aż czterech przedstawicieli sztabu drużyny Aluron CMC jak podaje aluroncmc.pl oficjalny serwis czwartej siły PlusLigi porzedniego sezonu.

Tegoroczny czempionat kontynentu odbędzie się w czterech państwach – Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej i Izraelu. Jurajscy Rycerze mają swoich przedstawicieli ma w czterech kadrach. Jako pierwszy na boisko wybiegnie Trévor Clevenot – Francja będzie rywalizowała w grupie D w Tel Awiwie i na początek zmierzy się z Turcją (30.08, 16:00 polskiego czasu). Trzy godziny później w tym samym miejscu pierwsze spotkanie rozegra Portugalia z Miguelem Tavaresem w składzie, a jej rywalem będzie Rumunia. O godzinę wcześniej turniej rozpoczną Niemcy, prowadzeni przez Michała Winiarskiego i Kubę Gniado, którzy trafili do grupy A i w Perugii zagrają z Estonią. Jako ostatni, dopiero w czwartek, mistrzostwa rozpocznie Polska. W czternastoosobowej kadrze nie ma wprawdzie ani kontuzjowanego Mateusza Bieńka, ani Bartosza Kwolka i Karola Butryna, za to o zdrowie i regenerację siatkarzy będzie dbał  niezawodny duet fizjoterapeutów – Mateusz Kowalik i Tomasz Pieczko. Biało-Czerwoni zagrają w grupie C w Skopje i na początek zmierzą się z Czechami (mecz o 20:00 polskiego czasu).

źródło & foto: aluroncmc.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...