Wywiad

Karol BURTYN: Zdecydowanie lepiej mi się zagrywało, niż atakowało

Świetne zakończenie rundy w wykonaniu Aluron CMC Warty Zawiercie. Jurajscy Rycerze pokonali PSG Stal Nysa 3:0, a statuetka MVP powędrowała do Karola Butryna. Nic dziwnego, bo nasz atakujący zdobył 16 punktów i ustrzelił 8 asów serwisowych.

 

Przy 20 próbach tylko jeden błąd. Gdyby to była statystyka ataku, to można byłoby powiedzieć, że to był przyzwoity występ. A na zagrywce?
Dzisiaj zdecydowanie lepiej mi się zagrywało, niż atakowało i jestem z tego powodu zadowolony. Mam nadzieję, że bedę utrzymywał tę dobrą dyspozycję w tym elemencie.

Kibice z Olsztyna pytali w trakcie meczu, czy nie mogłeś tak serwować w trakcie play-offów na wiosnę. Jest coś w tym, że tę halę trzeba poczuć i po tej połowie sezonu czujesz się w niej na tyle dobrze, że kręcisz takie wyniki?
Myślę, że coś w tym może być, ale my po prostu staramy się za każdym razem skoncentrować na wyrzucie, bo to w zagrywce z wyskoku to jest to najważniejsze. Później jest już dużo łatwiej ten element wykonać. W poprzednim sezonie nie udało się do końca aż tak dobrze zagrywać. Ta szansa z Olsztynem gdzieś uciekła, ale dzięki temu mogę tutaj być i reprezentować żółto-zielone barwy.

To był taki pokaz sił przed meczem z Mediolanem? Oni trochę postraszyli, bo wygrali z Perugią, a w Pucharze Włoch ograli Piacenzę. My pokazaliśmy ze swojej strony, że tak jak my możemy bać się ich, tak oni mogą bać się także nas.
Myślę, że oba zespoły spotkają się ze sobą w dobrej formie. Na pewno zapraszam wszystkich kibiców do Sosnowca, bo szykuje się tam naprawdę ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że pokażemy dobrą siatkówkę i to my zwyciężymy w pierwszym starciu.

źródło: Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie foto: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie – aluroncmc.pl

 

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...