Obrońcy Pucharu Podokręgu pewnie awansowali

20 września 2023, 16:30 – Będzin (Sportowa 4)
CZARNI SOSNOWIEC 0:8 SARMACJA BĘDZIN
Miłek 11, Sych 19, 70, ? (sam) 31, Dudek 44,  67, Widurski 51, Ignalski 52

SARMACJA: Dawid – Dul (46′ Ignalski), Ugochukwu, Majka, Zawierucha, Sych, Kulesza (46′ Góral), Samborski (44′ Kocot), Miłek (46′ kontuzja), Widurski, Dudek.

Dnia 20 września o godz. 16.30 piłkarze Sarmacji Będzin zmierzyli się na własnym obiekcie w II rundzie Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec z jedenastą siłą Klasy drużyną Czarnych Sosnowiec. Mecz ten miał odbyć się w Sosnowcu, lecz z przyczyn technicznych Czarni wystąpili w roli gospodarza na obiekcie Sarmacji. W I rundzie będzinianie niespodziewanie wyeliminowali Przemszę Siewierz, pokonując ją trzy do jednego, natomiast Czarni mieli wolny los. Ostatnia potyczka między obu drużynami stoczona 22.01.2022 roku w Sosnowcu zakończyła się wygraną Sarmacji 5:0.

Na pierwszą połowę trener Paweł Gasik dokonał kilku roszad kadrowych. Na ławce rezerwowych zasiedli: Marek Kocot, Łukasz Ignalski oraz Karol Góral. Już po 11 minutach Sarmaci prowadzili 1:0. Znajdujący się z prawej strony boiska Dawid Dudek posłał piłkę wprost na głowę Wiktora Miłka. Ten z bliskiej odległości wpakował ją do siatki rywala. Osiem minut później było już 2:0,  tym razem świetnym podaniem do Huberta Sycha popisał się Dawid Dudek. Skrzydłowy oddał przepiękne uderzenie pod poprzeczkę bramki gości.W 21 minucie piłka po główce Dawida Dudka przeleciała nad poprzeczką sosnowiczan. W 31 minucie będzinianie prowadzili już 3:0 tym razem futbolówkę zagraną przez Piotra Samborskiego do Huberta Sycha, niefortunnie do własnej siatki wpakował obrońca Czarnych. W 43 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem gości przegrał Hubert Sych. Chwilę potem Dawid Dudek wpisał się na listę strzelców, posyłając futbolówkę, główką do siatki przyjezdnych do przerwy 4:0 chyba wiadomo dla kogo.

Druga połowa to kolejny pakiet bramek i tak już w 51 minucie miejscowi zdobyli piątego gola. Znajdujący się z lewej strony boiska Karol Góral oddał strzał wprost w bramkarza gości. Piłka odbita od niego spadła wprost na głowę Maćka Widurskiego, a ten posłał ja do siatki rywala.
Zaledwie minutę później było już 6:0 dla miejscowych. Oskar Zawierucha z rzutu rożnego posłał futbolówkę w pole karne gości, a tam Łukasz Ignalski głową pokonał golkipera Czarnych. W 56 minucie sosnowiczanie oddali swój pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Na posterunku był Rafał Dawid, który nie dał się zaskoczyć. W 67 minucie znakomite podanie z głębi boiska otrzymał Dawid Dudek. Po przejęciu piłki wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem przyjezdnych, a następnie posłał piłkę do jego siatki. Trzy minuty później Hubert Sych strzałem z 12 metrów ustalił wynik tego spotkania na 8:0 dla Sarmacji. Od 70 minuty będzinianie grali w dziesiątkę. Z boiska zszedł Wiktor Miłek narzekający na uraz. Niestety brak zmiennika na ławce wymusił grę w osłabieniu naszej drużyny. Tuż przed końcem pierwszej połowy z tej samej przyczyny boisko opuścił Piotr Samborski, którego zastąpił Marek Kocot. Mimo to wynik nie uległ już zmianie.

Sarmacja rozgromiła Czarnych Sosnowiec 8:0, meldując się tym samym w III rundzie Pucharu Polski podokręgu sosnowieckiego. Dziś na boisku było widać dużą różnicę klas obu drużyn. Podopieczni trenera Pawła Gasika zagrali kolejny udany mecz, co może być sporym powodem do zadowolenia. Ponownie widać radość z gry i uśmiech na twarzach naszych zawodników. Ciekawostką, którą warto odnotować, jest to, że cztery gole zdobyte zostały po uderzeniach z główki. Sarmacja Będzin teraz czeka na kolejnego rywala w walce o obronę trofeum.

I runda – 6 września
CKS Czeladź, Cyklon Rogoźnik, Czarni Sosnowiec, Górnik Sosnowiec, Górnik Wojkowice, Ostoja Żelisławice, Przemsza Okradzionów (Dąbrowa Górnicza), Zagłębiak Tucznawa (Dąbrowa Górnicza), Zagłębie II Sosnowiec, Zew Kazimierz (Sosnowiec) – wolny los
Sarmacja Będzin 3-1 Przemsza Siewierz 6 września, 16:30
Karol Góral 11, Marek Kocot 69, Piotr Samborski 83 – nieznany 17
CKS II Czeladź  0-7 Szczakowianka Jaworzno 6 września, 18:30
Damian Hałatek 2, Marcel Mantykiewicz 11, Mateusz Maziarz 26, 56, Mateusz Stachowicz 45, Paweł Cygnar 85, 90
Strażak Nowa Wieś 0-8 Unia Dąbrowa Górnicza 6 września, 16:30
Sebastian Turek ?, ?, ?, Józef Misztal ?, Łukasz Szczurek ?, Antoni Turczyński ?, Rafał Jędrzejczyk ?, Oktawian Obuchowski ?
Sarmacja II Będzin 3-2 Warta Zawiercie 5 września, 16:30
Łazowianka Łazy  2-3 Górnik Piaski  6 września, 16:30
Adrian Piżuch 28, Michał Gołda 83 – Artur Kujon 73, Javier Zambrano 90, Jakub Wilk 90
II runda – 20 września
 Sarmacja II Będzin, Zagłębiak Tucznawa (Dąbrowa Górnicza) – wolny los
Zew Kazimierz (Sosnowiec) wycofał się z rozgrywek.
Górnik Sosnowiec 2-3 Cyklon Rogoźnik 20 września, 16:30
Czarni Sosnowiec 0-8 Sarmacja Będzin 20 września, 16:30
CKS Czeladź  3-1 Górnik Wojkowice 20 września, 18:00
Kulig 61, 85, Kawecki 78 – Mateusz Skórka 71
Ostoja Żelisławice 0-7 Zagłębie II Sosnowiec 20 września, 16:30
Adrian Czaplak 10 (s), Jan Janosz 25, Szymon Celej 26, Kacper Wołowiec 53, Maksym Niemiec 65, Mateusz Mielczarek 68, Antoni Kulawiak 89 (k)
Przemsza Okradzionów  1-5 Szczakowianka Jaworzno 20 września, 16:30
Łukasz Śmieciński 21 – Ołeksandr Kotow 20, Mateusz Maziarz 37, Paweł Cygnar 64, 85, Damian Hałatek 75
Górnik Piaski  0-1 Unia Dąbrowa Górnicza 20 września, 16:30

źródło: sarmacjabedzin.pl / 90minut.pl  foto: sarmacjabedzin.pl

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...