Powiat

Remis uratowany w ostatniej akcji meczu

Celujące w awans Źródło Kromołów zgubiło punkty na własnym obiekcie. W pojedynku z RKS Grodziec podzieli się punktami choć to goście prowadzili przez większość meczu. Szanse na uzyskanie promocji są już tylko matematyczne.

13 kwietnia 2023, 16:00 – Kromołów (Browar 7)
LKS ŹRÓDŁO KROMOŁÓW 1:1 RKS GRODZIEC
Paliga 93 – S. Madej 12

ŹRÓDŁO: Mikoda – Surowiec (85′ Szwaja), Zamora, Gacek, Rauk (62′ Przybylski), Owcarz(80′ Kuśmierski), Kowalik, Kolanko, Gajewicz, Wacławik, Paliga.

GRODZIEC: Rzaca – Bzdręga (60’Bereziuk), Gancarczyk (46’Głowa), A. Janosz, Grogror, Kardaś, D. Koch (70′ P. Kocot), G. Koch, S. MAdej (82′ J. Grabowski), Pilszczek, Wyralski.

Od początku drużyna przyjezdnych zdecydowanie wycofana. Po nieudanych próbach zdobycia prowadzenia cofa się do obrony a co za tym idzie przyjmują przeciwnika na swojej połowie. Kiedy już udało się zaatakować bramkę gospodarzy to zrobili to takim z impetem. Powodowało to, że twierdza Kromołów przy B7 przestawała być atutem Źródła. Goście dobrze ustawili się przejmując nieudane szybkie wybicie z bramki Mikody w 15 minucie spotkania. Golkiper piłką trafia na 35 metr boiska a zawodnik gości po przyjęciu decyduje się na uderzenie. Bramkarz gospodarzy szybko wraca na posterunek jeszcze broniąc strzał piłka odbija się od słupka. Futbolówka leci wzdłuż bramki gdzie zawodnik gospodarzy nie pokrył zbyt dobrze gracza przyjezdnych. Sławomir Madej wykorzystał ten błąd i z najbliższej odległości dosłownie wciska z ledwością futbolówkę do pustej bramki.

Dużo fauli gospodarzy powoduje, że goście non stop napierają na przeciwnika dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry. Rzuty wolne albo rzuty rożne torpedują obronę drużyny z najstarszej dzielnicy Zawiercia. Podopieczni Damiana Kota jak we mgle nie mogą wyjść z połówki rzucając długie niecelne piłki na zawodników skrzydłowych. W 17 minucie to wymiana szybkich podań na połowę przeciwnika i Gajewicz typu Gundogan daje pasa między obrońców. Sam na sam znalazł się Igor Kolanko który „nieposępił” w tej sytuacji. Dograł do Paligi który strzela bramkę. Piłka ląduje w bramce jednak boczny dźwiga chorągiewkę. Główny odgwizdał pozycję spaloną. Nie zmieniło to posawy gości i ataków na bramkę Źródła czego efetem była okazja w 27 minucie. Madej tak huknął z 17 metrów i ostemplował prawy słupek bramkarza.

Piłka nie wpada do siatki i nadal mamy jeden do zera. Osiem minut później Źródła trafia do siatki gospodarzy. Znów minimalnie na spalonym zawodnik Źródła. Pierwsza połowa kończy się jednobramkowym prowadzeniem gości którzy doskonale od początku meczu zaadoptowali się na boisku w Kromołowie. Od początku drugiej odsłony widać zmianę postawy zawodników drużyny z najstarszej dzielnicy Zawiercia. Po reprymendzie trenera Damiana Kota w szatni w trakcie przerwy meczu. Rozmowa dała efekty w postaci dużo lepszej gry było więcej walki. Gra gospodarzy dużo lepiej wyglądała niż w pierwszej połowie. Z minuty na minutę widać było że Grodziec opada z sił. Już nie gra tak dokładnie jak w pierwszej połowie. Szarpana gra gości sprawiła, że drużyna z B7 więcej atakowała co zmusiło trenera przyjezdnych do zmian i przesuwania zawodników na boisku.

W drugiej odsłonie spotkania pojawili się na boisku Przybylski, Kuśmierski i Szwaja. Gospodarze walczyli do końca w ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego dośrodkowuje Wacławik a sprytny Przybylski przedłuża podanie głową. Piłkę szybuje w pole karne i tam jest gdzie być powinien być i był Paliga który strzela między nogami bramkarza. Gol który ratuje drużynę Źródła przed porażką. Widać w drużynie Źródła zadyszkę która trwa od początku rundy brak tempa, sił i pomysłu na grę sprawia, że Źródło gra tylko momentami dobrze. Szanse na awans oddalają się z meczu na mecz, teraz zostały już matematyczne.

KLASA A SOSNOWIEC KOLEJKA XIX
Źródło Kromołów 1:1 RKS Grodziec
Iskra Psary 1:2 Zagłębie Dąbrowa Górnicza
KS Preczów 0:2 Zagłębiak Tucznawa
Zew Kazimierz 1:2 SKS Łagisza
Strażak Nowa Wieś 0:6 Przemsza Okradzionów
Niwy Brudzowice 8:1 CKS II Czeladź
Górnik Sosnowiec 3:2 AKS 1917 Niwka Sosnowiec

KOLEJKA XX
Źródło Kromołów [20IV 15] Strażak Nowa Wieś
Zagłębiak Tucznawa [20IV 11] Przemsza Okradzionów
Grodziec [20IV 11] Iskra Psary
Niwy Brudzowice [20IV 15] Górnik Sosnowiec
Zagłębie Dąbrowa Górnicza [20IV 17] Łagisza
Zew Kazimierz [20IV 17] AKS Niwka
CKS II Czeladź [21IV 11] Preczów

TABELA
1. Łagisza 17 43
2. Niwy 17 41
3. Zagłębie DG 17 34
4. CKS II Czeladź 17 31
5. Źródło Kromołów 17 31
6. Przemsza 17 31
7. Grodziec 17 30
8. Górnik 17 27
9. Zagłębiak 16 22
10. Niwka 17 18
11. Kazimierz 17 16
12. Preczów 17 14
13. Strażak 17 3
14. Iskra 17 0
Górnik Jaworzno wycofał się po 8 kolejce jego wyniki anulowano.

źródło: własne foto: Facebook Źródło Kromołów

Avatar

Kul@3

About Author

Prawie 40 wiosen na karku a w piłkę mógłby jeszcze spokojnie pograć. Kariera spowolnił a potem zastopował brak talentu. Biegać się nie chciało zatem stał w bramce i jak piłka nie trafiła w niego to wpadła do bramki. Zawodnik takich klubów jak Warta Zawiercie, MKS Poręba, Źródło Kromołów czy Piliczanka Pilica. Choć ostatnim mecz rozegrał ponad 15 lat temu.. Zmieniło się tyle, że ubyło Klubów a przybyło boisk ze sztuczną nawierzchnią...

Może Ci się spodobać

Powiat

LIGA W POWIECIE [13 sierpnia]

  • 13 sierpnia, 2023
Najlepiej rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2023/2024 zainaugurowała drużyna Sparty Szczekociny która na wyjeździe zainkasowała trzy punkty pewnie wygrywając w